UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Krystyna Naszkowska - Laureatka Nagrody Carnelius 2014

  • Krystyna Naszkowska, publicystka i reporterka, pracuje w „Gazecie Wyborczej” od pierwszego numeru.
  • Przed 1989 rokiem związana z opozycją demokratyczną. W 1981 roku pracowała w Agencji Prasowej „Solidarność”. Po wprowadzeniu stanu wojennego współpracowała z podziemnym Tygodnikiem Mazowsze.
  • W Gazecie Wyborczej pisała przede wszystkim o rolnictwie i polskiej wsi - teksty depeszowe, publicystyczne, wywiady, komentarze i reportaże. teksty depeszowe, publicystyczne, wywiady, komentarze i reportaże. Na łamach gazety przybliżała racje rolników mieszkańcom miast i próbowała zasypać podziały między tymi grupami. Przed wejściem do Unii tłumaczyła rolnikom korzyści jakie im integracja przyniesie, po integracji pisała informatory dla mieszkańców wsi w jaki sposób mogą sięgać po fundusze unijne, opisywała jak zmienia się polska wieś i rolnictwo dzięki tym funduszom. Opisywała partyjniactwo na szczeblach władzy i obsadzanie stanowisk z układów politycznych.
  • Za swoje teksty otrzymała m.in. nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, ministra rolnictwa, Złote Pióro. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.  
  • Autorka książek: „Jedz, co chcesz”, w której rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi żywności oraz „Polskie Rody Biznesowe” opisujące historię kilku zasłużonych dla Polski firm.
Jesteś tutaj: Home Carnelius Krystyna Naszkowska - Laureatka Nagrody Carnelius 2014