UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Idea imprezy

Nazwa imprezy „Świętomięs Polski” stworzona specjalnie na tę okazję. Odwołuje się do istniejącego w tradycji polskiej terminu „mięsopust”, lecz wynikające z tej nieco archaicznej stylizacji nowe słowo „świętomięs” ma oczywiście zupełnie inne znaczenie. Pojęcie to należy rozumieć dosłownie jako ś w i ę t o m i ę s – w domyśle różnych mięs, wielu mięs – a określenie „polski” wyraźnie lokalizuje kraj ich pochodzenia i jednocześnie nadaje narodowy, ogólnopolski charakter imprezie.
Nazwa „Świętomięs Polski” zastrzeżona zgodnie z przepisami o prawach autorskich.

Czytaj więcej: Idea imprezy

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP to ogólnopolska organizacja skupiająca właścicieli zakładów branży mięsnej. Celem Stowarzyszenia jest jednoczenie środowiska branżowego oraz reprezentacja i ochrona interesów zrzeszonych członków. SRW RP liczy ok. 200 członków.

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP aktywizuje rzeźników i wędliniarzy do rozwoju i wykorzystania potencjału gospodarczego, wdrażania nowych technologii oraz doskonalenia kwalifikacji zawodowych. Stowarzyszenie stale i rytmiczne przekazuje wszystkim swoim członkom informacje, co pozwala na dotrzymywanie kroku najlepszym w zmieniającej się gospodarce.

Czytaj więcej: Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP

Związek Rzemiosła Polskiego

Związek Rzemiosła Polskiego jest ogólnopolską, społeczno-zawodową organizacją samorządu gospodarczego, działającą od 1933 roku. Od 2001 roku ZRP posiada status reprezentatywnej organizacji pracodawców. Wraz z regionalnymi, lokalnymi i branżowymi organizacjami rzemiosła - 28 izbami rzemieślniczymi, 478 cechami rzemiosł oraz 180 spółdzielniami - tworzy największą i najstarszą strukturę samorządu gospodarczego w Polsce. W strukturach rzemiosła zrzeszonych jest około 300 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.  

Czytaj więcej: Związek Rzemiosła Polskiego

Jesteś tutaj: Home O nas