UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Jerzy Wierzbicki

 

Jerzy Wierzbicki - od 2004 roku zajmuje się problemem produkcji i promocji w Polsce wołowiny wysokiej jakości o standardowych parametrach jakościowych.

Od 2005 roku do dzisiaj Prezes Zarządu Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego (PZPBM). W ramach działalności PZPBM współorganizował i uczestniczył w wizytach studyjnych w Hiszpanii, Francji, Anglii, Szkocji, Irlandii, Austrii z zakresu produkcji żywca wołowego, wołowiny oraz marketingu i promocji wołowiny.

Współautor dokumentów strategicznych „Program Restrukturyzacji Sektora Wołowiny PRSW 2007-2013” oraz Program Produkcji Wołowiny Wysokiej Jakości „Eurostek 2012”.

Współautor systemu produkcji wołowiny wysokiej jakości Quality Meat Program (QMP) uznanego decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za krajowy system jakości żywności i wpisanego do wsparcia w PROW 2007-2013 po akceptacji przez Komisję Europejską.

Jeden z kilku konstruktorów konsensusu z dnia 17 kwietnia 2008 roku organizacji rolniczych i przetwórców, który pozwolił na uchwalenie przez Sejm Ustawy o promocji produktów rolno-spożywczych. 

Organizator i ekspert w projekcie ”Wsparcie rozwoju inicjatywy klastrowej na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego w branży produkcji mięsa wołowego w celu podniesienia innowacyjności przedsiębiorstw, wymiany wiedzy i technologii oraz podnoszenia ich konkurencyjności” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejski Fundusz Społeczny w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Współautor kilku publikacji naukowych w zakresie badań rynku i badań popytu na wołowinę.

Kierownik Zadania „ Badania popytu” w projekcie badawczym „Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce zgodnie ze strategia do widelca do zagrody” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przez Konsorcjum Naukowo Przemysłowe w składzie SGGW w Warszawie - lider, UWM w Olsztynie i PZPBM – partnerzy.

Uczestnik prac Polskiej Platformy Technologicznej Żywności.

Ekspert Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych w Grupie Roboczej MRiRW ds. PROW 2014-2020

Przewodniczący Komitetu ds. Promocji w Radzie Gospodarki Żywnościowej organie doradczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przewodniczący Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Przewodniczący Grupy Roboczej  ds. Promocji Produktów Rolnych COPA COGECA, reprezentacji europejskich rolników i spółdzielni rolniczych

Członek Grupy Doradczej Promocja Produktów Rolnych oraz Grupy Doradczej Jakość Produktów Rolnych przy Komisji Europejskiej.

Jesteś tutaj: Home Ludzie Jerzy Wierzbicki