UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Jacek Marcinkowski

 

Jacek Marcinkowski, pomysłodawca i autor imprezy „Świętomięs Polski”, właściwie od urodzenia jest związany z branżą mięsną. Jego ojciec Władysław był znanym w Poznaniu przetwórcą i producentem wędlin, prowadząc przez kilkadziesiąt lat własny zakład. Jacek podtrzymując tradycje rodzinne na stałe związał się z polskim Rzemiosłem. Nie tylko jako najstarszy stażem działacz Wielkopolskiego Cechu Rzeźników-Wędliniarzy i Kucharzy, ale również  kierując społecznie wieloma gremiami i zespołami zadaniowymi. Przez wiele lat pozostawał przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej: Czeladniczej i Mistrzowskiej przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu i był jednym z założycieli Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy R.P.

Jacek Marcinkowski dał się też poznać jako znakomity organizator wielu imprez targowych podczas kolejnych edycji „Polagry”,a najważniejszym w tej dziedzinie osiągnięciem jest niewątpliwie doroczne Forum branżowe, które odbywa się już od 17 lat.

Jego aktywność na niwie Public Relations – także  w innych przedsięwzięciach – polega nie tylko na promocji idei zdrowego żywienia w oparciu o mięso, ale też na dbałości o wysoką jakość wyrobów wędliniarskich. Jako doświadczony znawca tematu bierze udział w posiedzeniach wielu komisji konkursowych i kwalifikacyjnych oceniających polskie produkty mięsne.

Należy też wspomnieć o organizowanym z jego inicjatywy cyklu imprez pod nazwą „Wielkanoc Mięsne Święta – Polska Tradycja”. Będąc Wicekanclerzem Wielkopolskiej Izby Produktów Tradycyjnych występuje jako gorący orędownik wskrzeszenia starych receptur w produkcji wędlin. Również wprowadzenie do wielkopolskiej kultury kulinarnej kiełbasy białej, jako wyrobu regionalnego, jest jego zasługą.

Jacek Marcinkowski, absolwent poznańskiej Akademii Rolniczej, jest laureatem wielu nagród i odznaczeń, w tym prestiżowej „Szabli Kilińskiego” przyznawanej przez Związek Rzemiosła Polskiego. Jest Honorowym Prezesem Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.

 

Jesteś tutaj: Home Ludzie Jacek Marcinkowski