UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Jerzy Bartnik

Jerzy Bartnik urodził się 9 września 1946 r. w Poznaniu. Z racji tradycji rodzinnych - ojciec rozpoczynał działalność w branży metalowej przed II Wojną Światową - wzrastał w środowisku rzemieślniczym. W 1970 r. przejął po ojcu zakład.

Działalność społeczną na rzecz rzemiosła rozpoczynał w Cechu Ślusarzy i Rzemiosł Pokrewnych w Poznaniu oraz - za wzorem rodziców - w Spółdzielni Rzemieślniczej Mechaników. Od 1989 r. jest Prezesem Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. W latach 1989 - 1993 był Przewodniczącym Rady Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.
Współorganizator i wiceprezydent Sejmiku Gospodarczego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Były członek Komisji Doradczej Ministra Kultury i sztuki oraz Ministra Współpracy z Zagranicą. Członek Rady Społeczno - Gospodarczej X Kadencji Sejmu.

Aktywny działacz na arenie międzynarodowej. Reprezentuje polskie rzemiosło na światowych i europejskich konferencjach. Inicjator dobrze rozwijającej się od 20 lat współpracy z izbami niemieckimi w Kassel, Cemnitz, Stuhl. Od 10 lat współpracuje z francuską izbą rzemieślniczą w Rennes. Inicjator procesu przyjęcia Polski do organizacji UEAPME w Brukseli, IGU w Szwajcarii oraz Forum Ost West w Monachium.

Nawiązał skuteczną współpracę z Polsko - Amerykańskim Funduszem Wspierania Przedsiębiorczości. Jest członkiem Rady Nadzorczej Poznańskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Inicjator powstania Krajowej Rady Duszpasterstwa Rzemiosła w Warszawie.

Za swoje zasługi został uhonorowany licznymi odznaczeniami rzemieślniczymi, w tym najwyższym - Honorową Szablą im. Jana Kilińskiego, oraz odznaczeniami państwowymi - Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Szczęśliwy mąż i ojciec dwojga dorosłych dzieci.

Jesteś tutaj: Home Ludzie Jerzy Bartnik