UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Świętomięs Polski

Podsekretarz stanu Jarosław Wojtowicz 11 września br. uczestniczył w wydarzeniu „Świętomięs Polski”, zorganizowanym w Poznaniu przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Związek Rzemiosła Polskiego i Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą.

Wiceminister powitał zebranych gości z całej Europy oraz pozdrowił mieszkańców Poznania i przecinając wstęgę, sznur kiełbasek, rozpoczął „Świętomięs Polski”.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Świętomięs Polski

Widzisz synku? Tak wygląda prawdziwa kiełbasa

Miłośnicy filmów Barei z pewnością znają scenę z Misia, gdy w teatrze, podczas przedstawienia aktorzy śpiewają piosenki z czasów okupacji. W pewnym momencie siedzący na widowni mężczyzna zwraca się do siedzącego obok chłopca – Widzisz, synku? Tak wygląda baleron. Podczas, gdy powstawał Miś młodzi rzadko mieli okazję oglądać mięso. Dzisiaj na Starym Rynku można było swojemu dziecku na niejednym straganie pokazać wędliny i powiedzieć – widzisz synku? tak wygląda prawdziwa kiełbasa.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Widzisz synku? Tak wygląda prawdziwa kiełbasa

Tradycyjny chleb, tradycyjne mięso, ale...

W Poznaniu szykują się atrakcje dla miłośników tradycyjnego jedzenia. Przed nami Święto Chleba, a potem Festiwal Mięsny. Czy nadal takie jedzenie, czyli chleb i mięso, są podstawą naszej diety? Czy odwracamy wolimy tradycyjną kiełbasę lub schab od musli z mlekiem na śniadanie i lekkich, śródziemnomorskich sałatek na obiad? Czy poszukujemy dawnej polskiej żywności, robionej według tradycyjnych recept?

Czytaj więcej: Tradycyjny chleb, tradycyjne mięso, ale...

Świętomies Polski w TVP Poznań

Część 1 Część 2

 

Parada rzeźników przeszła przez Poznań

To była jenda z najdziwniejszych parad, jakie przeszły przez Poznań. Mimo że na pierwszy rzut oka można było pomyśleć, że pochód prowadzi np. strażacka orkiestra, jej członkami okazali się być... rzeźnicy.

Czytaj więcej: Parada rzeźników przeszła przez Poznań

Świętomięs Polski na Starym Rynku

Wszelkie gatunki mięs od drobiu po wieprzowinę i wołowinę, wędliny i inne mięsne specjały - to wszystko czekało w niedzielę na uczestników zorganizowanego po raz pierwszy w Poznaniu festynu Świętomięs Polski.

Czytaj więcej: Świętomięs Polski na Starym Rynku

Konferencja prasowa - 6 września 2011

Wczoraj 6 września 2011 r. w Urzędzie Miasta Poznania w Sali Białej odbyła się konferencja prasowa poświęcona imprezie „Świętomięs Polski”
Konferencje poprowadził Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Tomasz Wika wspólnie z Dyrektorem Projektu Jackiem Marcinkowskim i Andrzejem Łyszykiem Producentem Projektu...

Czytaj więcej: Konferencja prasowa - 6 września 2011

List prezydenta z okazji "Świętomięsa Polskiego"

Serdecznie pozdrawiam organizatorów i uczestników imprezy promocyjnej pod nazwą „Świętomięs Polski”, zorganizowanej przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. Inaugurację Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food 2011 poprzedzi więc odrębna prezentacja polskich wyrobów mięsnych.

Czytaj więcej: List prezydenta z okazji "Świętomięsa Polskiego"

Najdłuższa kiełbasa świata powstanie w Poznaniu

Produkcja kiełbasy półkilometrowej długości, parada mięsna i prelekcje na temat mięsa, jako afrodyzjaku, to niektóre atrakcje imprezy "Świętomięs Polski", która odbędzie się w niedzielę na poznańskim Starym Rynku...

Czytaj więcej: Najdłuższa kiełbasa świata powstanie w Poznaniu

Więcej artykułów…

Jesteś tutaj: Home Poznań 2011 Inni o Świętomięsie